סמינר לבנות ללימודי תואר "אופק"

פותחים אופקים חדשים

לבניית בית נאמן בהרחבת הדעת

החזון:
לימודי תואר מבלי לוותר על הטוהר, מתוך הוויה סמינרית ברוח בית יעקב

קרא עוד עלינו

"מקום למיצוי הפוטנציאל האישי בדרך להקמת בית נאמן בישראל וחיים של תורה ברווחה"

הרבנית חיה צ'סרק - מנהלת

בשם אומרם

"... יש כאן לימודים ברמה גבוהה, הן בלימודי הקודש והן בלימודים האקדמיים, המניבים שני תארים במקצוע מכובד ומבוקש – תוך תקופה קצרה יחסית. כל הבנות הן בוגרות תיכוני בית יעקב והאווירה היא של בית יעקב. המעלה של המקום היא שזהו בעצם סמינר אקדמי, המוביל לכך שגם בנות חרדיות תוכלנה להשתלב בשוק העבודה, אך בלי לוותר על ערכים.
הלימודים אמנם דורשים הרבה זמן ומאמץ, אבל ההווי הסמינרי החברתי, המגוון ובעיקר המשפחתי - מקל מאד על העניין ומבדיל את המקום הנפלא הזה משאר המסגרות הגדולות וההמוניות הקיימות...
בנוגע למקצועות החול – אלקטרוניקה ומדעי המחשב – הלימודים לא קלים. אבל אחרי שנכנסים לשוונג ומתרגלים – מבינים שהתוצאה משתלמת, גם אם הדרך באמת דורשת אומץ כדי להתחיל בה. באלקטרוניקה ומחשבים יש שני כיוונים מנוגדים: בעוד שהאלקטרוניקה דורשת עקביות, התמדה, הבנה ומידה מסוימת של תבניתיות כדי להצליח בה, מדעי המחשב דורשים בדיוק את ההיפך: הבנה לעומק והרבה הרבה יצירתיות ופיתוח של דרך החשיבה – כך שמי שפחות מתחברת לתבניתיות – מוצאת את עצמה יותר באזור של מדעי המחשב. אבל בגדול – הדברים משתלבים אחד בשני, המקצועות חופפים כל הזמן. גם אם בתחילה זה נשמע כמו סלט של מושגים, בהמשך נופלים האסימונים ולימודי האלקטרוניקה תורמים להבנת המבנה של המחשב ושל מדעי המחשב ולימודי החשמל מכסים גם הם את הרוב. יש גם את לימודי הביולוגיה, שהם כשלעצמם דבר מגוון ומאד מעניין, הפותח אופק רחב להתמחות מקצועית בתחום האלקטרוניקה והמחשבים.
במסגרת לימודי הקודש יש את שיעורי ההלכה של הרב פוקס, ההשקפה והאקטואליה של הרב שמחה אילן, שיעוריה של הרבנית עפרה אלאלוף על היחסים הבינאישיים וגם את השיעורים המדהימים של הרב אברהם לוי 'המדע באור היהדות', העוסקים באבולוציה, המפץ הגדול וכדומה ומשכללים את ידיעת האמונה מא' ועד ת' גם דרך המדע.
בקיצור: יש כאן עולם תוכן עשיר המעניק יסודות לבניית בית נאמן בישראל ומפתח של פרנסה נאה...
שלך בידידות,

אסתי ג.

מתוך מכתבה של התלמידה אסתי ג.