אודות

הרשת כוללת את הישיבה חרדית-תיכונית "נהרדעא" בגני תקוה, התיכון החרדי לבנות עם בגרות מלאה "דרכי שרה" וסמינר-המשך לבנות לומדות תואר "אופק" הממוקמים בירושלים. 

הרשת הוקמה ומופעלת על ידי תנועת פועלי אגודת ישראל וקרויה על שמו של נשיא התנועה, רבי אברהם ורדיגר ז"ל שראה בחינוך ילדי ישראל על אדני התורה אבן יסוד בתקומת ישראל בארצו.

picture-rav

מוסדות אור נהרדעא

נהרדעא

ישיבה חרדית תיכונית עם בגרות מלאה

picture-mosad

שמה הטוב של ישיבת "נהרדעא" הממוקמת בקמפוס מפואר בקרית ישמח משה שבגני תקווה הולך לפניה בעיקר בזכות תלמידיה הרואים את הדוגמה האישית הניכרת בצוות החינוכי המשקיע את כל כולו בפיתוח אישיותו של כל תלמיד ובהשריית אווירה טובה ומיוחדת בין כתליה והמכוון את המשך דרכם של הבוגרים בטובות שבישיבות הגבוהות.
תוכנית הלימודים בישיבה מושתתת על לימודי גמרא בעיון ובבקיאות לצד לימוד תורה, נביאים וכתובים והלכה בהנחיית צוות ר"מים תלמידי חכמים מובהקים. לימודי החול נלמדים ברמה גבוהה ומהווים מסגרת איכותית ומשלימה.
התוצאות הגבוהות של בחינות הבגרות ברמה שבין 32 ל-38 יחידות, בראשם לימודי הקודש ובנוסף באנגלית, מתמטיקה ומחשבים ומקצועות נוספים מדברות בעד עצמן.
ראש הישיבה: הרה"ג ברוך לנדאו.
מנהל התיכון: הרב יעקב קושלנד.

סימטת עין גנים 12, קרית ישמח משה,
גני תקווה.
טל. 03-9080582

דרכי שרה

תיכון איכותי לבנות עם בגרות מלאה

DSCN0076 (Mobile)

בין מסגרות הלימוד העל-יסודיות ('סמינרים') לבוגרות בתי הספר "בית יעקב" הפועלים בירושלים בולט בייחודו סמינר "דרכי שרה" לא רק ב'תעודת הבגרות' הרשמית, אותה הוא מעניק ללומדות בו, אלא בעיקר בטיפוח הרוחניות ועיצוב דמות התלמידה תוך שאיפה למצוינות, דיאלוג מתמיד ושיח אישי למימוש הכישרונות לקראת המשך לימודיה ולבניית בית המבוסס על אדני התורה והיראה.
את שמו הטוב רוכש המוסד בסייעתא דשמיא בזכות הרמה הלימודית הגבוהה והצבת המטרה להעשיר את חווית הבנות במסגרת הלימודית ובפעילות הנעשית בה על-ידי המרכזת החברתית וצוות מיוחד למטרה זו, אם בערבי הווי ואם במחנות השבת ובדרכים רבות ומגוונות.
המנהלת: הרבנית סימה ואלס.

רח' בית הדפוס 11, ירושלים.
טל. 02-5385692

אופק

סמינר לבנות ללימודי תואר

DSCN0204 (2)

'אופק' הוא סמינר לבנות איכותיות המסיימות כיתה י"ב בסמינרים של "בית יעקב", המבקשות להישאר במסגרת חינוכית בד בבד עם רכישת תואר אקדמי מבוקש שיאפשר להן להשתלב בקלות בשוק העבודה.

מסגרת זו שמה דגש על חינוך לעתיד ומכשירה את התלמידות למבחן החיים האמיתי והקמת בית של תורה מתוך העצמה אישית וחוויה רוחנית, בשילוב עם לימודים ברמה גבוהה המכשירים להשתלבות בתעשיות טכנולוגיית העילית או בתפקידים נבחרים בתחום הסיעוד.

בסמינר 2 מסלולי לימוד עיקריים הכוללים שילוב המאפשר השמה עם פוטנציאל לשכר גבוה משמעותית מהמקובל במסגרות הקיימות.:

1. לתואר ראשון במדעי המחשב ולתעודת הנדסאי באלקטרוניקה.
2. לתואר ראשון בסיעוד ולתעודת הנדסאי בביוטכנולוגיה.

מנהלת חינוכית: הגב' חיה צ'סרק
מנהלת אקדמית: ד"ר שרה גנוט.

רח' בית הדפוס 11, ירושלים.
טל. 02-5613365