ראשי > מהנעשה והנשמע > "נכנסו כילדים – יוצאים כבחורים מובחרים"

מהנעשה והנשמע

"נכנסו כילדים – יוצאים כבחורים מובחרים"

ביטא בוגר הישיבה את רחשי ליבו במסיבת הסיום המרגשת של המחזור

"נכנסנו לכאן כילדים ואנחנו יוצאים כבחורים – מובחרים. היו לנו כאן ארבע שנים מיוחדות. התקופה הכי יפה בחיים. אולי לא נשתמש בכל מה שקבלנו כאן, אבל המאמץ היה שווה. אני גאה להיות בוגר של ישיבת נהרדעא ומודה, בשמי ובשם חברי, לכל הרבנים והמורים על האוזן הקשבת והלב האוהב שלהם לאורך כל הדרך" – אמר בהתרגשות הבחור יונתן מאור חי, במסיבת הסיום בישיבת "נהרדעא".

הוא לא שכח להודות באופן אישי לכל אחד מחבריו לספסל הלימודים על תרומתו האישית להצלחת האווירה הטובה והמגבשת שהיתה מנת חלקם בישיבה.

"קשה עלינו הפרידה מהצוות המסור אבל אני וחברי יוצאים מכאן, ב"ה, מצוידים בכל כלים הראויים להמשך דרכנו בישיבות הגדולות, בהתאמה אישית של כל בוגר לישיבה המתאימה לו"  הוסיף חברו למחזור המסיים, הבחור אור עטר.

אל שורת המברכים הנרגשים הצטרף גם נציג ההורים, הרב ירון סלקטר, שהעלה על נס את ההתפתחות הרוחנית של בנו ושל כל חבריו בוגרי המחזור המסיים, בזכות מסירות הנפש יוצאת הדופן של ראש הישיבה, המשגיח הרוחני, הר"מים וכל אנשי הצוות המסור.

ראש הישיבה, הרה"ג רבי ברוך לנדאו שליט"א איחל לבוגרים הצלחה בהמשך הדרך והודה לכל אחד מהר"מים ואנשי הצוות החינוכי והטכני על הקשר המיוחד עם תלמידי הישיבה בכלל והמחזור הבוגר בפרט. כן הביע הוקרה להורים – על שיתוף הפעולה לאורך כל השנים, לרשת 'אור נהרדעא' של פועלי אגודת ישראל על היחס המיוחד לישיבה.

המנהל הרוחני של הישיבה, הרה"ג רבי יוסף בורנשטיין שליט"א העלה זיכרונות מימיהם הראשונים של בני המחזור המסיים בישיבה, את הצימאון הגדול שלהם ללמוד ולהרחיב דעת, ואת המהפך שעברו במידות, במחשבה, בחיבור לתורה ו

מנהל הישיבה, הרב יעקב קושלנד, ציין את הצלחת השילוב בין לימודי הקודש ללימודי החול בקרב הבוגרים ואת המימד ההלכתי שהוסיפו לכל אחד מפרויקטי הגמר המוצלחים שלהם ברובוטיקה.

הרה"ג יוסף בלייכר שליט"א, מר"מי הישיבה, העלה על נס את האווירה הטובה שהשרו הבוגרים בישיבה, כשהם מקיימים הלכה למעשה את 'נושא בעול עם חברו' ומקדישים גם את זמנם הפנוי המועט – ללימוד התורה והצטרף לאיחולי ההצלחה בהמשך דרכם בישיבות הגדולות.

לקראת סיום המעמד חילקו ראש הישיבה ומנהלה תעודות גמר ושי אישי – הספר "כבודם של ישראל" לרה"צ רבי אהרן טויסיג שליט"א – לכל אחד מהבוגרים.

לפני תפילת ערבית שחתמה את המעמד המרגש הודו כל ההורים והבוגרים באופן אישי לכל אחד מאנשי הצוות החינוכי על המסירות יוצאת הדופן להצלחת הבנים והתברכו בהמשך הנחת לאורך ימים ושנים.