ראשי > מהנעשה והנשמע > "אופק" שוב במקום הראשון ב"האקתון"

מהנעשה והנשמע

"אופק" שוב במקום הראשון ב"האקתון"

בזכות פיתוח גרב מציל חיים לתינוקות בתחרות לפיתוח פתרונות טכנולוגיים * קבוצה נוספת שפיתחה כפפה לאותה מטרה זכתה במקום השלישי * קבוצה שלישית – שהציעה פתרון למעבר אמבולנסים ברמזורים אדומים – זכתה במקום הרביעי

בוגרות המחזור השני של המסלול המשלב בין מדעי המחשב ואלקטרוניקה בסמינר ללימודי תואר "אופק" זכו במקום הראשון בתחרות לפיתוח פתרונות טכנולוגיים 'האקתון' שנערך על ידי מרכז היזמות "לב-טק" של "המרכז האקדמי לב", בשיתוף עם רובע המדיה של הרשות לפיתוח ירושלים,  חברות  אינטל, IBM, רפאל וארגוני סטארט-אפ חברתיים נוספים.

הפרויקט הזוכה עונה לבעיה אותה הציבה חברת "אינטל": החיישנים הקיימים למדידת רמת החמצן בדם (סטורציה) אינם מתאימים לגודלם של תינוקות ולא נוחים להם בגלל התזוזות של האצבעות. במצבים רבים יש למדידה זו משמעות של חיים ומוות.

הפתרון שהציעו בוגרות ותלמידות סמינר "אופק" לבעיה זו ופותחו באופן ניסיוני במרוצת 'האקתון' בעזרת אנשי טכנולוגיה ואנשי מוצר ותוכן וזיכה אותן במקום הראשון: "גרב" המולבשת על רגלו של התינוק הנבדק ובה החיישנים המותאמים לאצבעותיו.

פתרון נוסף לאותה בעיה – כפפה לידו של התינוק עם חיישנים בגודל המתאים – שהוצע ופותח אף הוא במהלך התחרות על ידי תלמידות השנה הראשונה באותה מגמה ב"אופק" – זיכה אותן במקום השלישי.

יצוין כי למרות "התחרות" בין שתי הקבוצות – העזרה ההדדית אליה מחנך הסמינר – ניכרה היטב בסיוע ההדדי בין הבוגרות לצעירות.

אגב: קבוצה שלישית של תלמידות "אופק", שהציעה פתרון לתקשורת בין חובשים ופרמדיקים המגיעים לטפל באנשים שאין ביניהם שפה משותפת – מערכת שתציג שאלות מוגדרות בשפות שונות, תאזין לתשובות ותתרגם אותה לשפת המטפל, שפותחה לבקשת מגן דוד אדום – זכתה במקום הרביעי.

חשוב לציין כי זו השנה השנייה ברציפות בה משתתפות בוגרות ותלמידות "אופק" בתחרות יוקרתית זו וזוכות במקום הראשון. בשנה שעברה זכו בוגרות המחזור הראשון של הסמינר במקום הראשון בזכות פיתוח צמיד מציל חיים להעברת נתונים בזמן אמת מזירת אירוע חירום – למרכזים הרפואיים אליהם עומדים הנפגעים להישלח.

הפתרונות הזוכים ושורת פרויקטי הגמר של תלמידות הסמינר, אשר זכו לציונים גבוהים, עוררו עניין רב בקרב חברות הסטארט-אפ, המחפשות כוחות יצירתיים במיוחד לפיתוח פתרונות טכנולוגיים חדשניים.